Sminkleckék 1. Az alapok

Az interneten rengeteg videó és sminkblog kering, ahonnan jobbnál-jobb ötleteket, tippeket és tanácsokat lehet ellesni. Azonban ahhoz, hogy megtanuljunk sminkelni – igen, ezt is tanulni kell és gyakorolni, gyakorolni! – szükséges tisztában lennünk néhány alapvető fogalommal. A mai bejegyzésben megismertetlek Titeket az alapokkal, azokkal a fogalmakkal, amelyek segítségével könnyedén elsajátíthattok bármilyen sminkpraktikát. Gyakran használnak a videókban és leírásokban bizonyos fogalmakat, amelyeket nem biztos, hogy feltétlenül értünk. Mélyítővonal, vízvonal, aztán kontúrozás, végül szájkontúr és tusvonal. És rögtön ez után a fejünkben egy kis manó két cintányért összecsap, amibe a fejünk is belerázkódik. Ma ezeknek a fogalmaknak a végére szeretnék pontot tenni, és értelmet tenni az üres szavakba. Kezdjük is az elején.

Ahhoz, hogy a sminkünk jól mutasson, elengedhetetlen az ápolt arcbőr, ezért rendkívül fontos, hogy pontosan meghatározzuk a bőrönk típusát, és ennek megfelelő termékekkel ápoljuk azt. Hamarosan készítek egy bejegyzést, amiben részletesen leírom az egyes arcbőr típusok jellemzőit, illetve hogy hogyan lehet meghatározni a saját bőrünk típusát.

A sminkelést mindig az alapozással kezdjük, ahogy egy ház építésénél is fontos a megfelelő alapzat, hiszen erre épül az egész ház, így a sminkünknél is ez mindennek az alapja. Ezután következhet maga a smink.

A vízvonalak: A vízvonal hangsúlyozásával rendkívül sokat csalhatunk optikailag, kedvünkre alakíthatjuk szemeink formáját. Két vízvonalat találhatunk az arcunkon, a felső- és alsó vízvonalat. Ez az a két vonal, ami a szemünkön helyezkedik el, de nem közvetlenül a bőrünkön, hanem rögtön a szemfehérünk mellett. Azért nevezzük vízvonalnak, mert ez a két vonal mindig nedves. De hogy érthetőbb legyek, megmutatom két ábrán. (1. Ábra: Felső vízvonal, 2. Ábra: Alsó vízvonal – kékkel kiemelt).

A vízvonalat többféle módon hangsúlyozhatjuk. A két legismertebb kiemelési forma a fekete és a fehér vízvonal behúzás. A fekete kihúzással mélyíthetjük a szemünket, illetve ha csak a felső vízvonalat emeljük ki feketével, optikailag dúsíthatjuk a szempilláinkat. A fehér kiemelést általában csak az alsó vízvonal esetén szokták alkalmazni: Ezáltal optikailag megnöveljük a szemfehérünket, így a szemünk nagyobbanak tűnik.

Ajakkontúr: Az ajakkontúr jó barátunk, hiszen segítségével sokat csalhatunk az ajkaink méretét és formáját illetően. Az ajakkontúrozás egyik legfontosabb szabálya, hogy mindig olyan színű szájkontúrceruzát használjunk, mint amilyen színű rúzst választottunk. Ha picik az ajkaink, alapozzuk le őket, majd az ajkaink körvonalán kívül (nem a szélére, picit mellé) rajzoljuk be a kontúrt, így a rúzsozás után ajkaink jóval nagyobbnak tűnnek. (Plusz: Ha szájfényezünk, még dúsabbnak és teltebbnek mutathatjuk ajkainkat.) (3. Ábra: Ajakkontúr).

Mélyítővonal: A mélyítővonal szerepe lényegében – erre a nevéből is következtethetünk – a szemünk mélyítéséra szolgál. Ha a mélyítővonalunkra sötétebb árnyalatot satírozunk, mint a szemhéj mozgó részére, sokkal intenzívebb és frissebb pillantást érhetünk el. A mélyítővonalunkat a legegyszerűbben úgy találhatjuk meg, ha a becsukott szemünket kinyitva a pici ráncocskát keressük, ami el- és feltűnik pislantásunk során. (4. Ábra: Mélyítővonal – kékkel kiemelt).

Pirosítás, almácskák: A pirosító és az bronzosító nagyon gyakran keveredik a fogalomtárunkban. Az árnyékolásról és bronzosításról később, most a pirosítón van a hangsúly. A pirosítót mindig az almácskáinkra visszük fel, és alaposan eldolgozzuk. Az almácskáinkat könnyen felfedezhetjük, ha a tükörben magunkra mosolygunk, és a két oldalt az arcunkon kidudorodó kis részt keressük (mint két pici almácskát). Ide kerül a pirosító. (5. Ábra: Almácskák, pirosító helye – lilával kiemelt).

Bronzosító, árnyékolás: A bronzosító jóval eltér az előbb említett pirosítótól. Bronzosítót bronzosításra és árnyékolásra egyaránt használhatunk. Az arcot könnyedén mélyíthetjük vele. Az árnyékolás a most leírtaknál bonyolultabb művelet, erről később készítek egy önálló bejegyzést, most csak az alapokra térek ki. Biztos hallottatok már olyat, hogy egy sokat fogyott emberre azt mondjuk, “beesett az arca”. Na mi most pont ezt a “beesést” keressük. Álljuk a tükör elé, és csücsürítsünk egy jó nagyot. Két oldalt egy-egy sávban az arcunkon két mélyedés létrejöttét fogjuk tapasztalni: Ide kell felvinnünk a bronzosítót. Megmutatom, hova: (6. Ábra: Bronzosító helye – lilával kiemelt).

És most összegezve. Az alant látható képen a hölgy szemét (erőteljesen satírozás nélkül, hogy jobban lássátok) kiemeltem egy tusvonallal, a mozgó szemhéjra pezsgőszínű szemhéjport tettem, majd a mélyítővonalat sötétszürkével emeltem ki. Az alsó vízvonalat piszkosfehér szemceruzával hangsúlyoztam, majd egy sötét, barackos pirosítóval emeltem ki az almácskákat. A szájra nude színű szájkontúrceruza került, majd hasonló színű rúzzsal kiemeltem a telt ajkakat. (7. Ábra: Fentiek összetett).

  Screenshot (10)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!